ICFM2019 ULuslararası Tesis Yönetim Konferansı 10-11 Ekim 2019’da gerçekleştirildi.

Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü ile TRFMA Tesis Yönetim Derneği işbirliğinde düzenlenen ICFM2019 Uluslararası Tesis Yönetimi Konferansı, 10-11 Ekim 2019 tarihleri arasında Wyndham Ankara Otelinde gerçekleştirildi.

TRFMA’nın üyesi olduğu EuroFM Avrupa Tesis Yönetimi Ağı’nın Ekim ayı üye toplantısı konferans ile eş zamanlı olarak yapıldı.

Konferansta tesis yönetim sektöründeki sorunların irdelenmesinin yanı sıra, gelişen yeni teknoloji ve yöntemler, standartlar, teknolojik değişim ve dönüşüm uygulamaları, farklı alanlarda başarılı tesis yönetimi uygulamalarının ele alınması ve deneyimler paylaşıldı.

Konferans, kamu ve özel sektörden tesis yönetimi profesyonelleri, uzmanları ve firmaları ile birlikte akademisyenlerin, lisans ve lisansüstü eğitim programlarına kayıtlı öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşmiş olup Üniversite-Kamu-Endüstri ve sektör paydaşlarının ilişkilerinin geliştirilmesini sağlamıştır.

Konferansa Tesis Yönetim Derneği üyelerinden ve sektörden sponsor olarak katılan, Emlak Yönetim A.Ş., ISS Tesis Yönetim Hizmetleri A.Ş., SignumTTE Ltd. Şti., Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. ve TSP Total Solution Provider’ın konferans alanında açtığı stantlar ilgi gördü.

Konferansa Türkiye’den katılan profesyoneller ve araştırmacı konuşmacıların yanı sıra Türkiye dışından 8 farklı ülkeden 40 yabancı konuşmacı katılmıştır.

ICFM2019 Uluslararası Tesis Yönetimi Konferansının il günü 10 Ekim 2019 Perşembe günü açılış töreni Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş’in açılış konuşması ile başladı. Açılış konuşmaları TRFMA Tesis Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Levent Alatlı, EuroFM Avrupa Tesis Yönetimi Ağı Başkanı Sayın Goran Milanov, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ayşen Apaydın, Kırklareli Milletvekili Sayın Selahattin Minsolmaz ile Konya Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Sayın Av. Tahir Akyürek’in konuşmaları ile tamamlandı. Açılış Töreni sonrasında, Uluslararası Tesis Yönetimi Pazarları ve Sivil Toplum Kuruluşları, Tesis Yönetimi Eğitimi ve Mesleğinin Geleceği ile Türkiye’de Tesis Yönetiminin Hukuki Sorunları konulu oturumlar ve sunumlar gerçekleştirildi.

Birinci gün akşamında sanat ve tarih ile iç içe bir atmosfer olan Divan Çukurhan’da düzenlenen  EuroFM üye toplantısı Gala Yemeğine , Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü  Dekanı Sayın Prof. Dr.Harun Tanrıvermiş ve  Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Yeşim Tanrıvermiş ve ekibinin katılımları bizleri onurlandırdı.

Konferansın ikinci gününde; Kamu-Özel Ortaklığı Modeliyle İnşa Edilen ve İşletilen Şehir Hastanelerinde Tesis Yönetimi Hizmetleri, Tesis Yönetiminde Dijitalleşme ve İnovasyon ile Tesis Yönetimi Araştırmaları ve Geleceği konulu oturumlar gerçekleştirildi.

Konferansın sonunda, “Tesis Yönetiminde Sorunlar” başlıklı öğrenci video yarışması ödül töreni gerçekleştirildi. Yarışmada, EuroFM  Eğitim Ağı Grubu Başkanı Doç. Dr. Olga Van Diermen-Van Winden, Hague Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Rachel Kuijlenburg, IFMA Global Yönetim Kurulu Üyesi ve IFMA Avrupa Danışma Kurulu Başkanı Jos Duchamps, Dernek Başkanımız Levent Alatlı, AÜUBF Dekanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş ve AÜUBF Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Yeşim Tanrıvermiş‘ten oluşan jürinin ortak kararıyla finale kalan 6 videonun izlenmesinden sonra, dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

TRFMA Tesis Yönetim Derneği’nin desteğiyle, Birinci olan Burak Kaya’ya 2020’de Barselona’da düzenlenecek olan EFMC2020 Avrupa Tesis Yönetimi Konferansı’na  davet, ücretsiz ulaşım ve konaklama ödülü verildi.

IFMA Uluslararası Tesis Yönetimi Derneği desteğiyle, İkinci olan Ali Kerim Kolukısa’ya 2020’de Amsterdam’da düzenlenecek olan Dünya İşyeri Avrupa etkinliğine davet, ücretsiz ulaşım ve konaklama ödülü verildi.

EuroFM Avrupa Tesis Yönetimi Ağı desteğiyle, Üçüncü olan Elif Koyuncu’ya  2020’de Amsterdam’da düzenlenecek olan Dünya İşyeri Avrupa etkinliğine ücretsiz ulaşım ödülü verildi.

Aynı zamanda; dereceye giren öğrencilere Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü Burs Komisyonu’ndan para ödülü ve finale kalan 6 öğrenciye ise kişisel destekleriyle Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş ve Doç. Dr. Yeşim Tanrıvermiş tarafından para ödülü takdim edildi.

EuroFM Avrupa Tesis Yönetimi Ağı Başkanı Sayın Goran Milanov Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş ve TRFMA Tesis Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Levent Alatlı’ya misafirperverlikleri için hediye takdim etti. EuroFM Avrupa Tesis Yönetimi Ağı Başkanı Sayın Goran Milanov hediye takdimi sırasında Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü’nün EuroFM’e üye olarak kabul edildiğini duyurdu.

 Ödül töreninin ardından konuşmacılar ve yarışmada ödül alan öğrenciler olmak üzere tüm konferans katılımcıları için canlı müzik eşliğinde keyifli bir Kapanış Resepsiyonu gerçekleşti.

12 Ekim 2019 Cumartesi günü ise, EuroFM yöneticileri ve konferansa katılım sağlayan üyeleri ile birlikte Üyelerimizden Tepe Servis ve Yönetim A.Ş ‘nin hizmet sağladığı Ankara Şehir Hastanesi’ne saha gezisi düzenlendi.

ICFM2019 Uluslararası Tesis Yönetimi Konferansı’nın tüm fotoğraflarına https://drive.google.com/drive/folders/1D8wm-vF2dG27TvW2tVOC1xqSzlIW4qpI?usp=sharing adresinden erişilebilir.