Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) Kuruldu

Sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörlerinin başında gelen, Tesis Yönetim sektörünün önde gelen 15 firması bir araya gelerek, kısa adı TRFMA olan TESİS YÖNETİM DERNEĞİ’ni kurdu. Sektörün tanıtımı ve sorunlarının çözümü için harekete geçen TRFMA, ilk olarak Mayıs ayında bir fuar ve konferans düzenleyecektir.

Tesis (Facility) kısaca insanların yaşadığı veya çalıştığı binalar, iş merkezleri, plazalar, siteler, rezidanslar, avm’ler, fabrikalar, hastaneler, havaalanları, oteller, okullar vb. tüm mekânlardır.

Tesis Yönetimi (Facility Management) ise bu tesislerin sürdürülebilmesi ve geliştirilmesi için “insan, mekân, teknoloji ve süreçleri” birleştiren, birden fazla disiplini kapsayan uzmanlık ve deneyim gerektiren yeni bir kavram, yeni bir meslek olarak tanımlanmaktadır.

Son yıllarda hem dünyada, hem de ülkemizde giderek gelişen ve önem kazanan Tesis Yönetimi, sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörlerindendir.

Sektörün ülkemizde tanıtılmasını ve geliştirilmesini sağlamak, sektörde yöneticilik yapan, yönetim hizmeti veren kişi ve kuruluşlara yardımcı olmak amacıyla sektörün önde gelen 15 tesis yönetim firması bir araya gelerek 21.12.2017 tarihinde Tesis Yönetim Derneği’ni (TRFMA) kurdu.

TRFMA’nın en önemli hedefleri; kentsel dönüşüm projelerinin, karma kullanımlı tesislerin, özel maksatlı tesislerin vb. yeni ve mevcut tüm basit ve karmaşık tesislerin yönetim süreci ile ilgili sorunlara çözümler üretilmesini, yönetimin ve yönetim hizmetlerinin geliştirilmesini sağlamaktır.

Bu amaçla, TRFMA ilk faaliyet olarak tesis yönetim sektöründe yer alan firmaları, tedarikçileri ve diğer paydaşları buluşturacak, Demos Fuarcılık ile birlikte İstanbul Kongre Merkezinde 9-11 Mayıs 2018 tarihlerinde “FM EXPO İSTANBUL Tesis Yönetim Fuarı” ve “TRFMA Türkiye Tesis Yönetim Konferansı” düzenleyecektir.

Bilgi İçin:

Levent Alatlı / Geçici Yönetim Kurulu Başkanı (444 21 24 – Dah.4010 / alatli@kozayonetim.com.tr)

Gökçenur Çelebioğlu / Geçici Yönetim Kurulu Başkan Yrd. (0212-441 09 00 / gokcenur@tsp.com.tr)

Hüseyin Çoban / Geçici Yönetim Kurulu Başkan Yrd. (0212-354 74 00 / huseyin.coban@tr.issworld.com)

Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) Kurucu Üyeleri

ATALIAN GLOBAL SERVİCES HOLDİNG A.Ş.
BOĞAZİÇİ KONUT HİZMET YÖNETİM İŞLETMECİLİĞİ VE TİC. A.Ş.
EFM TESİS YÖNETİMİ VE SERVİS HİZMETLERİ A.Ş.
EUBSA TESİS YÖNETİM VE İŞLETME HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
EUROSERVE HİZMET VE İŞLETMECİLİK A.Ş.
ISS TESİS YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.
İŞ MERKEZLERİ YÖNETİM VE İŞLETİM A.Ş.
KLÜH PROFESYONEL HİZMETLER TİCARET A.Ş.
KOZA YÖNETİM VE SERVİS A.Ş.
RGM TURKEY GAYRIMENKUL YÖNETİM VE İŞLETME A.Ş.
SODEXO ENTEGRE HİZMET YÖNETİMİ A.Ş.
SOLUTO TESİS YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.
TEPE SERVİS VE YÖNETİM A.Ş.
TSP DENETİM EĞİTİM ORGANİZASYON A.Ş.
YKS TESİS YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.