TRFMA 2018 Üyeler anketimiz sonuçlandı.

Üyelerimiz bina ve tesis yönetim sektörünün önde gelen firmaları olup, 2 üyemiz kamu iştiraki, 6 üyemiz ise uluslararası tesis yönetim firmasıdır. Diğerleri de sektörün önde gelen ulusal tesis yönetim firmalarıdır.

Dünyada ve ülkemizde giderek gelişen, önem kazanan Tesis Yönetimi, sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörlerindendir. 2018 yılı anket verilerimize göre 29 üyemizin kendi bordrosunda toplam 102 bin 316 çalışanı vardır. Tesis Yönetim sektöründe irili ufaklı çok sayıda yönetim, hizmet, malzeme ve ekipman sağlayıcı firma olduğu düşünülürse tesis yönetim sektörü gerçekten ülkemizin en fazla istihdam sağlayan sektörlerinden biridir.

Dernek üyelerimiz bugün toplam 11 bin 533 tesiste hizmet vermektedir. Bizim tesis dediğimiz her bir sayı bir site, bir plaza, bir avm, bir hastane, bir fabrika, bir havaalanı veya benzeri bir tesis demektir. Mesela Bilkent Şehir Hastanesi veya yeni İstanbul Havaalanı gibi dev tesislerde bu sayı içinde 1’er tesis olarak sayılmaktadır. 2018’de hizmet verdiğimiz tesislerin toplam brüt m2 inşaat alanı ise 205.6 Milyon m2’dir. 2018’de toplam hizmet verdiğimiz bağımsız bölüm (yani, konut, dükkan vb. tapulu bölüm) sayısı da 502.926’dır.

Anket’e ulaşmak için linke tıklayınız.

FM Expo İstanbul Tesis Yönetim Fuarı ve TRFMC Tesis Yönetim Konferansı gerçekleşti.

TRFMA ve Demos Fuarcılık aracılığıyla 3-6 Nisan 2019 tarihlerinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde ikincisi düzenlenen fuara, sektörün önde gelen firmaları, tedarikçiler ve 6000 üzerinde ziyaretçi katılım sağladı.

Fuar ile eş zamanlı gerçekleşen, 3-5 Nisan 20019 TRFMC Tesis Yönetim Konferansı’nda uzaman konuşmacılar ile dünyada ve ülkemizde giderek gelişen ve önem kazanan tesis yönetim sektöründeki son teknolojiler, Avrupa ve Türkiye’de FM pazarı , kariyer hedefleri, teknik konular vb. bir çok bilgi paylaşıldı.

Sektörün ihtiyaçlarının irdelenmesi,gelişmesi ve büyümesi amacıyla her yıl gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz FM Expo İstanbul Fuarı&TRFMC Tesis Yönetim Konferansı’ nın üçüncüsü 01 – 04 Nisan 2020 tarihlerinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenecektir.

FmExpo İstanbul Fuar ve TRFMC 2019 Konferans resimleri için tıklayınız.

TRFMA- Tesis yönetim Derneği 1 Yaşında

TRFMA -Tesis Yönetim  Derneği’ mizin 1. yıl kutlamasını 21 Aralık 2018 tarihinde Caddebostan Büyük Kulüp’de gerçekleştirdik.

Bu özel günümüzde  Derneğin Yönetimi, Dernek Üye firmalarının Üst Düzey Yöneticileri ve işbirliği anlaşması imzaladığımız Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş ve Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Yeşim Aliefendioğlu’nun katılımları bizi onurlandırdı.

Read More

Ankara Üniversitesi ile iş birliği anlaşması imzalandı.

12.12.2018 tarihinde Tesis Yönetim Derneği ve Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü tarafından, Ankara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Bina ve Tesis Yönetimi Sempozyumu” sırasında Ankara Üniversitesi ve Tesis Yönetimi Derneği arasında araştırma, geliştirme, uygulama, danışmanlık ve eğitim işbirliği anlaşması imzalandı. 

Read More